KULTURNÍ VLOŽKY

Jak moc znáte písničky? Dobře? Tak vyzkoušejte písničky, které se přehrávaní od konce na začátek a při tom nemusíte ani tancovat.

Vytiskněte seznam výher a nalákejte svatebčany, aby zakoupili los, pokud máte na svatbě více dětí, vytvořte zvlášť tombolu i pro děti (lízátka, bonbóny, čokolády). Lístky do tomboly prodávejte pouze za symbolickou nebo dobrovolnou cenu (vyberete tak víc peněz). Tombola se vyhlašuje většinou po večeři. Pro větší efekt vyhlašujte většinou jen lákavou...

ŠTAFETA

01.01.2022

Štafeta v pití alko i nealko nápojů

VČELIČKY

01.01.2022

Praskání balónků uvázaných kolem pasu

12 MĚSÍCŮ

01.01.2022

Svatební hra 12 měsíců (neboli rok s novomanželi) je u nevěsty s ženichem velmi oblíbená. Nejsou u ní středem pozornosti a mohou si konečně na chvíli odpočinout. Hlavní roli totiž přebírají ti nejodvážnější z hostů, kteří "soupeří" o předem připravené úkoly pro svatebčany.

PRO DĚTI

01.01.2022

Tahle hra je ideální pro malé školáky, kteří už umí počítat. Dejte dětem za úkol, aby našli a spočítali všechny hosty na svatbě, kteří mají:

Soutěžící odejde na okamžik za dveře, kde asistent mu dá šátek na oči. V sále mezi tím hráči připraví židle a sesují se a vyhrnou či nohavice. Soutěžící poté přijde k hráčům a postupně ohmatává nohy a hada kdo je.

Židličky

Hra, kterou miluje každý. Pro všechny děti, kromě jednoho, si připravte židličku. Židle dejte do kruhu a zapněte hudbu. Děti běhají kolem židlí a v momentě, kdy se hudba vypne, si musí každé z nich sednout na židli. Na koho už židle nezbyde, vypadává.

Tanec s balonky

Nafouknuté balonky mohou i na parketu posloužit k zábavě. Mezi tančící dvojice rozdáme balonky se stejně dlouhým provázkem. Jeden z dvojice si přiváže balonek k noze a pár tančí tak, aby jim ostatní balonek neprorazili. Naopak oni sami se snaží zničit balonek ostatním.

Všimni si detailu

Na stole vytvoříme určitou scenérii z předmětů . Hráč si prohlédne rozestavěné předměty a odejde na chvíli ven. Změníme pozici některého předmětu nebo předmět odebereme či přidáme jiný. Úkolem každého hráče je zjistit co se na stole změnilo

Dotkni se mě

Na papírky se napíší části těla ( nos, ucho, pravá ruka, levá ruka, pravá noha, levá noha, loket, koleno , dlaně atp.) Každý pár si vybere lísteček z klobouku a snaží se dotknout vylosovanou částí těla., tak aby udrželi kartičku s úkolem. Páry se střídají a započítávají se body za splněný úkol. Hra je u konce, pokud chybí lístečky. Vítězný pár má nejvyšší počet bodů.

Tanec s předmětem

Opravdu známá hra na taneční parket. Zvolený předmět balonek, jablko, citron nebo např. minci, musí taneční páry udržet mezi svými čely. Jak to celé dopadne záleží na jejich obratnosti.

Živá pantomima

Jeden soutěžící a ti co hádají za stolem. Soutěžící si vymysli nějaké zvíře které předvede a lidi za stolem hádají co je?

Pohádkový tanec

Lidi si vyberou z pytlíku 1 postavu. A hledá k sobě pohádkovou dvojici. Když se najdou utvoří si taneční dvojici a tancuji spolu. Který pár 👫 vydrží jako poslední vyhrává.


SVATEBNÍ NOVINY

Tvorba svatebních novin zabere více času, ale je to jeden z mála druhů svatební tištěné zábavy, do které můžete dát něco z Vašeho života. V novinách jsou velmi oblíbené různé příběhy a články o novomanželích, vtipy, křížovky, horoskopy, hry apod. Zároveň je to skvělé místo, kde můžete hosty informovat o průběhu svatebního dne a předat další důležité informace o ubytování, dopravě atd.

Ke stažení - Svatební hra lodě

SVATEBNÍ KVÍZ O NOVOMANŽELÍCH

Typická svatební hra, která má mnoho variant. Základem jsou připravené otázky, na které hosté odpovídají. Může se jednat o otázky s otevřenou odpovědí nebo s výběrem z variant. Vždy pohlídejte podpisy svatebčanů, abyste věděli, kdo a jak kvíz vyplňoval. Hru svatební kvíz můžete pojmout i jako výherní a ty s nejvíce správnými odpověďmi odměnit drobnými výhrami. Otázkami se můžete inspirovat od nás nebo si vymyslet své osobitější.

Otázky ke stažení - svatební kvíz otázky s volnou odpovědí

POHÁDKOVÉ DVOJICE

Vzpomenete si na pohádkové dvojice ze svého dětství? Sepište si je a vytiskněte. Následně rozstříhejte na jednotlivé papírky a pokud budete chtít na svatbě "prolomit ledy" mezi hosty, co se neznají, začněte hrát. Jednotlivé papírky s postavami vhoďte do košíčku a nechte své hosty, aby si každý vylosoval jednu pohádkovou postavu. Úkolem svatebčanů bude najít mezi ostatními hosty toho, jenž si vytáhl druhou pohádkovou postavu z dvojice. Hra v tomto okamžiku ještě nekončí a tato dvojice musí společně splnit úkol, který nevěsta s ženichem vyberou - dát si panáka, zatancovat si, zazpívat společně apod.

Ke stažení - Pohádkové dvojice

SEZNAMKA

Tato hra má podobný průběh jako hra Pohádkové dvojice. Hosté dostanou prázdný papírek, kam napíšou celé své jméno. Všechny tyto listy se jmény jsou vhozeny do košíčku, ze kterého si následně hosté vylosují papírek s jiným jménem. Tohoto hosta musí najít a opět splnit úkol určený nevěstou a ženichem - dát si panáka, zatancovat si, zazpívat společně apod. Hru můžete ulehčit, pokud hosté na papírek napíšou nějakou nápovědu, podle které se budou lépe hledat (blondýna, knírek, kravata, vysoké podpatky, kšandy apod.).

SVATEBNÍ KOČÁR

Oblíbená svatební hra, při které je potřeba více hráčů. Tito hráči sestaví na parketu ze židlí pomyslný svatební kočár, kdy každá židle znamená nějakou část povozu nebo osobu.

Hra spočívá ve čtení příběhu, na který účinkující hráči reagují. Při čtení příběhu je nesmírně důležité, aby jednotliví hráči pozorně poslouchali. V každém případě, kdy uslyší pojem, který znázorňují, si musí rychle stoupnout nebo posadit. Ostatní svatebčané, co celé svatební hře přihlížejí, pomáhají hlídat pravidla hry, zda hráči vstávají a sedají ve správný čas.

Pokud kdokoliv z hráčů nevstane ve správný čas nebo případně vstane na jiný pojem ze hry, dopustil se chyby a pije. Správně by se za každou chybu měl vypít malý panák alkoholu. Zda si pravidla v této části hry upravíte, je zcela na Vás, jelikož každý neholduje alkoholu. Tomu se můžete zcela vyhnout a vymyslet jiný "trest" za chybu. Vhodnou náhradou je nějaká sportovní aktivita. Hosté mohou dělat kliky, oběhnout svatební sál apod.

Krále s královnou hrají vždy novomanželé a všechny ostatní židle se obsadí svatebčany. Doporučujeme obsadit pozici kočího např. svědkem, jelikož kočí je čtený nejčastěji a v případě chyby nejčastěji pije nebo plní vybraný úkol.

Příběh ke čtení a jednotlivé vysvětlivky ke stažení - svatební kočár

VLAŠTOVKY

Velmi jednoduchá hra, ve které můžete zapojit i děti při tvorbě vlaštovky. Hostům rozdáte papíry, na které napíšou něco, s čím Vám jako novomanželům mohou v budoucnu pomoci. Může se jednat o umytí oken, pohlídání a vyvenčení psa, uvaření dobré večeře apod. Následně svatebčané z papíru udělají vlaštovky, které Vám odevzdají. Vy se budete snažit vhodit do nějaké nádoby, koše nebo jen dohodit za cílovou čáru. Všechny vlaštovky, které dopadnou tam kam mají, si necháte a v budoucnu můžete využít slíbené služby napsané na vlaštovce. Z toho důvodu je nutný podpis svatebčana na vlaštovce, abyste věděli, kdo je tím šťastným pomocníkem.

VZKAZY A RADY PRO NOVOMANŽELE

Rad do manželství není nikdy dost, tak proč nedáte prostor svatebčanům a jejich radám? Připravte jednoduché kartičky na vzkazy nebo rady do manželství. Tajemství na spokojený a šťastný život má každý jiný. Nejenže tím hosty zabavíte, ale také Vám zůstane památka na svatební den a své přátele.

Ke stažení - Rady do manželství